logo

Спорт

Нишлије на коленима

Најављиван као казнена експедиција, Раднички из Ниша, испраћен је кући у суботу са два гола у мрежи. После боље игре и пожртвованости, ОФК Младеновац победио је популарни "Реал са Нишаве", водећи тим Прве лиге, резултатом 2:1.

Суботња утакмица могла би по свему виђеном да буде прекретница у серији лоших резултата на домаћем терену. Младеновац је био боља екипа, упорнија и истрајнија у жељи да домаћим навијачима приреди радост коју нису "окусили" још од другог кола и једине победе код куће над Синђелићем, екипом с`оне стране Нишаве.
Нишки фудбалери поражени су и на другом гостовању за редом и други пут у сезони.
Младеновац је повео голом Павковића у 11. минуту, а прилику за изједначење је у надокнади времена првог полувремена имао је Бојан Дојкић који је упутио шут ка голу домаћих, али је одлични голман Радић одбранио. Током првог дела игре ОФК Младеновац је држао лопту у ногама, био бољи ривал и све чешће притискао госте.

У другом полувремену Раднички је више нападао, стварао прилике, али их није и искористио до 81. минута када је Петар Митић изједначио. Један од ретких шутева гостију ка голу Радића, лопта погађа неког од Младеновчана, мења правац и несрећно завршава иза леђа Радића. Домаћима није био довољан бод, остало је још десетак минута до краја и сви су кренули у напад, чак и по цену пораза, што се виђало доста пута ове сезоне. Упорност се овај пут исплатила, Баковићу у 87. минуту главом постиже гол и доноси три бода Младеновцу.

На овом сусрету играч гостију Јован Јовановић је доживео тежу повреду пошто су му највероватније поломљене кости подлактице.

ОФК МЛАДЕНОВАЦ – РАДНИЧКИ (Н)  2 : 1 (1:0)

Стрелци: Павковић у 12. и Баковић у 88. за ОФК Младеновац, а Митић у 81. минуту за Раднички.

Стадион: Градски стадион Селтерс. Гледалаца: 800. Судија: Петар Пипер (Чачак). Помоћници: Павле Пипер (Чачак), Немања Петровић (Ужице).
Жути картони: Баковић, Радић, Мировић, Стаменковић, Чокић (ОФК Младеновац), Радосављевић, Ј. Јовановић, Пејчић, Симов, Митић (Раднички)

ОФК МЛАДЕНОВАЦ: Радић, Стаменковић, Максимовић, Кашић, Туцаковић, Крстић, Чокић, Мировић, Павковић (од 64. Анђелковић), Баковић, Вукмировић (од 8. Стеванчевић, од 78. Ржић).

РАДНИЧКИ (НИШ): Васковић, Мијатовић, Дојкић, Симов, Милекић, Пејчић, Радосављевић (од 63. М. Јовановић), А. Јовановић, Манчић, Ј. Јовановић (од 53. Пауновић), Стефановић (од 71. Митић).