logo

Спорт

Младеновцу и Ковачевацу по бод

Младеновцу и Ковачевацу по бод У последњих пет првенствених утамица ОФК Младеновац не зна за победу, а тако је било и у суботу када је на "Селтерсу" гостовао Синђелић. Тимови су поделили бодове чиме свакако гости могу да буду задовољнији. Ковачевац је одиграо нерешено са Вождовцем, док је утакмица Шумадије и Сопота одложена.

КОВАЧЕВАЦ - ВОЖДОВАЦ (2 : 2) 2 : 2 − Четири гола за 45 минута довољна су потврда да су гледаоци у Ковачевцу уживали у сјајној и узбудљивој фудбалској представи. Првих десет минута донела су по један корнер на обе стране, а већ у 12. минуту трећи корнер био је кобан за домаћина. Са леве корнер заставице лопту је центрирао Мезеи, голман Лукић је боксује на двадесетак метара али право на ногу Ћирићу који је из прве закуцава у рашље гола домаћина. После само два минута стиже изједначење. Најбољи играч Ковачевца Бранежац искусно упошљава Антонијевића који погађа доњи десни угао гостију. Домаћи настављају са офанзивом и у наредна четири минута Бранежац и Властић погађају пречку и стативу. После старта бека гостију Јелића над Бранешцем судија показује на белу тачку. Сигуран егзекутор у 31. минуту је Милан Ђорђевић - 2 : 1. Десет минута касније брза контра Вождовчана преко Јелића који протура лопту до капитена Јовановића, а овај у трку опаљује у леву страну немоћног Лукића. Друго полувреме обележио је сјајни голман Ковачевца Лукић који је у 49. минуту врхом прстију скренуо шут гостију који завршава на пречки. Лукић је поново у 61. минуту бриљирао када је одбранио шут Јовановића. Ковачевац у завршници није успео да искористи бројчану предност када је у 76. минуту играч домаћих Јелић зарадио други жути и напустио терен. Последња шанса виђена је у 87. минуту када је Бранежац маказицама захватио лопту изнад главе али је она завршила поред десног рогља голмана Кнежевића.

РЕЗУЛТАТИ 12. КОЛА СРПСКЕ ЛИГЕ БЕОГРАД 09/10.

Срем - Раднички (О) (2:6)