logo

Спорт

Следећи !

Следећи !Победом у гостима против Хајдука, ОФК Младеновац као једини тим у протеклих пет кола без пораза, избио је на друго место, иза Сопота који има утакмицу више. Како одмиче првенство плави дефинитивно улазе у победничку форму. Добра игра из претходног кола наставила се и на гостовању на Лиону где је домаћин почашћен са два комада. Следе две утакмице на Селтерсу, против Жаркова и водећег Сопота.

ХАЈДУК – ОФК МЛАДЕНОВАЦ 0 : 2 (0:1) – Већ у првих двадесетак минута Младеновац је наметнуо свој темпо игре. Из тог дела игра забележен је добар слободњак нашег бека Максимовића али голман Хајдука успева да избоксује лопту. Домаћин се успешно бранио све до 26. минута када центарфор Павковић улази у шеснаестерац где га руши штопер домаћих Пајовић. Судија без двоумљења показује на белу тачку – сигуран егзекутор Грујичић.

Домаћин је могао у 66. минуту да стигне до изједначења али Младеновић погађа спољни део мреже. Плави у контри постижу погодак али судија показује офсајд. У финишу меча ОФК Младеновац притиска домаће који нису показали много, пре свега због добре одбране Младеновчана. Стрелац Грујичић се у 88. минуту нашао у улози асистента, на центру терена сјајно проиграва Тутуновића који брзо прилази голу противника и са двадесетак метара распаљује по лопти која завршава у доњем десном углу голмана Тодоровића.

Резултати 6. кола Српске лиге Београд 10/11.

Жарково – Вождовац (0 : 0)
Балкан – Шумадија (1 : 1)
Палилулац – Ковачевац (3 : 0)
Срем – Графичар (2 : 0)
Синђелић – Раднички (2 : 1)
Дорћол – Ресник (1 : 0)
Београд – Сопот (1 : 1)
Хајдук – Младеновац (0 : 2)