logo

Спорт

Младеновац "разбијен" на Дорћолу  оставка Маринковића

Младеновац "разбијен" на Дорћолу – оставка МаринковићаНа Дорћолу ОФК Младеновац је претрпео најтежи пораз од почетка првенства. Некадашњи друголигаш који је на тако давно био и на прагу прве лиге поразом од 4:0 опасно се приближио зони испадања из српсколигашког друштва. Досадашњи тренер Младеновца, Александар Маринковић, у изјави за "Спортски Журнал" каже
– Поднео сам јуче оставку на место шефа стручног штаба. У току дана ћу обелоданити разлоге повлачења – рекао је Маринковић.

ДОРЋОЛ – МЛАДЕНОВАЦ 4 : 0 ( 2:0 ) . Екипа Дорћола на најбољи начин објавила је почетак трке за опстанак у Српској лиги Београд. Док је на врху табеле ситуација јасна, са друге стране екипама са зачеља којима је придружио и Младеновац предстоји огорчена борба за сваки бод. Рутинска победа домаћина и важни бодови. Дорћол је дошао у вођство у 20. минуту преко Петровића, да би само три минута касније Поповић удвостручио предност. Своју надмоћ Дорћолци су наставили и у другом полувремену. Први напад и 3 : 0 ; Станисављевић се поигравао са голаманом Младеновићем да би несебично упослио Младеновића који постиже погодак. Тачку на победу ставља Станисављевић у 55. минуту.

РАДНИЧКИ (НБГ) – ШУМАДИЈА 0 : 0 . Шумадија после серије лоших резултата у наставку првенства наставља "по плану" и оправдава репутацију екипе са најтврђом одбраном у лиги. Новобеограђани нису успели да сломе Јагњилце, а гости су чак могли и до сва три бода да је Малбашић у 67. минуту искористио шансу када се нашао сам пред голаманом али шутирао поред гола.